گفته‌ها و ناگفته‌های برگزاری کلاس آنلاین

ناگفته ها و گفته های برگزاری کلاس آنلاین

گفته‌ها و ناگفته‌های برگزاری کلاس آنلاین. احتمالاٌ شما که در حال مطالعه این مقاله هستید تاکنون مطالب زیادی درخصوص برگزاری کلاس آنلاین یا همان وبینار مطالعه کردین. ولی این بار در این مقاله از رویدادان می خواهیم از ناگفته های برگزاری کلاس آنلاین برایتان بگوییم.گفته‌ها و ناگفته‌های برگزاری کلاس آنلاین یعنی چی؟ بسیاری از موسسات آموزشی که بیشتر تنها در حوزه برگزاری دوره های آموزشی و سمینارهای حضوری فعالیت می کردند وارد حوزه آموزش آنلاین شده اند. با پیشرفت تکنولوژی و روش های آموزش و تغییر سبک زندگی مردم، سازمان ها و موسسات به ناچار به سمت برگزاری کلاس آنلاین یا همان وبینار روی آورده اند.

کلاس آنلاین چیست؟

کلاس آنلاین یکی از پدیده‌های بسیار اثرگذار در دنیای بازاریابی اینترنتی و همچنین تدریس است. کلاس آنلاین در واقع سمیناری است که از طریق بستر اینترنت برگزار می شود. اگر خیلی ساده به تعریف کلاس آنلاین بخواهیم بپردازیم، مدرس پشت لپ‌تاب یا کامپیوتر خود می نشیند. و از طریق میکروفن و وب کم یا همان دوربین گوشی و یا لپ‌تاب خود بصورت زنده محتوای خود را برای مخاطبینی که بصورت زنده به وسیله موبایل و یا لپ‌تاب خود و از طریق اینترنت آنلاین شده اند از آن محتواها استفاده می کنند.

برای برگزاری وبینار نیاز داریم سایت داشته باشیم؟

خیر، لازم نیست سایت داشته باشید. شما برای ثبت نام افراد می توانید از روش های سنتی گذشته استفاده کنید. و در تبلیغات کلاس آنلاین خود از مخاطبین بخواهید که از طریق شماره تماس با شما در ارتباط باشند و شما هم به عنوان برگزارکننده این رویداد می بایست حداقل دو تا پنج نیرو برای جوابگویی به تماس های مخاطبین استخدام کنید که اصلاً از نظر هزینه ای بصرفه نیست.

یا اینکه از مجموعه‌هایی استفاده کنید که فعالیتشان رزرو بلیت رویداد است مثل مجموعه رویدادان و یا چندین مجموعه ای که بصورت تخصصی در این امر فعالیت می کنند استفاده کنید و با پرداخت درصدی از ثبت‌نام کنندگان به این مجموعه‌ها بار تبلیغات و ثبت نام افراد را از دوش خود کم کرده و تمرکز خود را بر روی تولید محتوای غنی بزارید.ناگفته های برگزاری کلاس آنلاین

برای کلاس آنلاین سرعت اینترنت ما چقدر باید باشه؟

اگر فقط بخواهید پاورپوینت خود را نمایش دهید و مخاطبین فقط صدای شما را بشنوند، معمولاً سرعت ۵۱۲ کیلوبیت بر ثانیه جوابگوی کلاس شماست البته در کلاس آنلاین سرعت آپلود اهمیت داره و سرعت دانلود اصلاً اهمیتی ندارد. ولی اگر بخواهید شرکت کنندگان تصویر زنده شماهم ببینند باید سرعت اینترنت شما بالای ۱ تا ۵ مگابیت بر ثانیه باشد. و با سرعت ۵ مگابیت می توانید فیلم خود را به صورت HD منتشر کنید.

شرکت کنندگان برای حضور در کلاس آنلاین باید سرعتشان چقدر باشد؟

برای شرکت در کلاس آنلاین سرعت اینترنت در حد ۱ مگابیت بر ثانیه کافیست. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا با وجود سرعت بالای اینترنت گاهی وقت ها در کلاس های آنلاین دچار قطعی شده ام؟ پایداری خط اینترنت بسیار مهم است، ممکن است سرعت اینترنت شما ۱۰ مگابیت باشد. ولی مادام اینترنت خط شما قطع و وصل میشه.

اگر اینترنت شما به عنوان برگزارکننده دچار قطع و وصل بشه. به شما پیشنهاد می کنیم از اینترنت ADSL استفاده کنید چرا که پایداری بیشتری دارد.

شرکت کنندگان در کلاس آنلاین به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟

برای شرکت در کلاس آنلاین فقط نیاز به لپ‌تاب و یا تلفن همراهی است که به اینترنت متصل باشد. همچنین برای استفاده از کلاس آنلاین در حال حاضر به دو نحو است یا باید نرم افزار بر روی لپ‌تاب و یا تلفن همراه نصب کنید یا با استفاده از لینک اختصاصی امکان متصل شده به کلاس آنلاین فراهم می شود.

پیشنهاد ما برنامه ای است که نیاز به نصب نرم افزار ندارد چرا که کار با این برنامه بسیار راحت تر و سریع تر است. همچنین باید شرکت کننده از سیستمی که برای کلاس آنلاین استفاده می کند بلندگوهایش سالم باشد. تا صدا استاد را بشنود همچنین بهتر است از مرورگر کروم برای اتصال استفاده کنید. چون سازگاری بیشتری با امکانات کلاس آنلاین دارد.

مزیت استفاده ار کلاس آنلاین برای مدرس ها چیست؟

اگر شما مدرس هستید به راحتی می توانید یک وبینار برگزار کنید و شرکت کنندگان از هر جای دنیا در کلاس آنلاین شما شرکت کنند و دیگر مخاطبین شما معطوف به شهر یا صنف خاصی نیستند و مشکل مکان و فاصله حل می شود. فرض کنید شما مدرس فروش و بازاریابی هستید و می توانید در این فضا به مدیران فروش مجموعه ها در هر جای کشور که باشند تدریس خصوصی و یا عمومی انجام دهید. بدینصورت شما از رقیبانتون متمایز خواهید شد.

علاقه‌مندان می توانند در سامانه ثبت‌نام رویداد در صفحه اختصاصی شما ثبت۲نام کنند و بعد پرداخت مبلغ، لینک اتاق کلاس آنلاین برایشان پیامک شود.

کاربرد کلاس آنلاین برای فروشندگان و مدیران کسب و کارها چیست؟

امروزه در تمام اصناف (فروش محصول یا فروش کالا) نیاز به آموزش است. فرض کنید شما فروشنده دوربین های مداربسته هستید اگر یک کلاس آنلاین یک ساعته برگزار کنید. و در این کلاس آنلاین در مورد روش‌های شناسایی یک دوربین خوب، مزایای استفاده از این دوربین و … بخواهید صحبت کنید افرادی در این کلاس آنلاین شرکت می کنند که علاقه‌مند به این حوزه یا قصد خرید دارند. در انتهای کلاس آنلاین می توانید این پیشنهاد را به شرکت کنندگان بدهید که اگر تا ۴۸ ساعت دیگه از شما خرید کنند. بطور مثال ارسال محصولات رایگان انجام میشه.

شما با برگزاری این کلاس آنلاین در یک ساعت برای چندین نفر که قصد خرید از محصولات شما را داشته اند هم آموزش داده اید و هم فروش انجام داده اید.

همین امروز می خواهم کلاس آنلاین برگزار کنم چی کار کنم؟

ابتدا موضوع کلاس آنلاین را تعریف کنید. سپس در یکی از مجموعه های ارائه دهنده خدمات برگزاری رویداد بطور مثال از مجموعه رویدادان استفاده کنید. چون هم براتون طراحی پوستر و بنر رایگان انجام میده. و در ابتدا هزینه ای از شما دریافت نمی کنه و شما یک صفحه اختصاصی برای کلاس آنلاینتون دارید. و هم کارکردن باهاش بسیار راحتِ.  و می تونید از سرویس های بستر اتاق وبینار هم استفاده کنید و خیلی راحت کلاستون برگزار کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و تعریف کلاس آنلاین اینجا کلیک کنید.

, , , ,
Share:

نظرات

۸ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *