چگونه مخاطبان پیام تبلیغات را بشناسیم؟

پیام تبلیغاتی منجرب به فروش بیشتر می شود

پیام تبلیغات یعنی ارسال پیام های هدفمند برای مشتریان که منجرب به افزایش درآمد و سودآوری شرکت یا فعالیت شما کمک می کند. از این طریق شما می توانید به شکلی موثر بفروشید.

پیام تبلیغات کسانی که در بخش خرید و فروش ملک کار می کنند برای خود مثلی دارند آن ها می گویند سه اصل مهم در این فعالیت عبارتند از محل و موقعیت، محل و موقعیت. بازاریابی هم سه اصل اساسی دارد که عبارتند از پیام هدفمند، پیام هدفمند، پیام هدفمند.

شما زمانی می تواند که فروشض بیش تری داشته باشید که مشتریان واقعی تان را بشناسید و پیام های بازاریابی مناسب را دوباره محصول یا خدمات تان به شیوه ای درست برای آن ها ارسال کنید.

برای اسجاد پیام های هدفمند شما در ابتدا باید مخاطب تان را مشخص کنید. پس باید به این سوال پاسخ بدهید می خواهید با چه کسی ارتباط برقرار کنید؟

مخاطب تان کیست؟

برای یافتن پاسخ این سوال می توانید از اطلاعات گوناگون در بخش های جمعیت شناختی، روان شناختی و رفتاری استفاده کنید که در قاعده شش درباره ان ها صحبت شد. شما باید بتوانید مشتریان تان را براساس ویژگی های مشابه، نیاز ها و رفتارها و فعالیت های آن ها به گروه های مشخص تقسیم کنید.

براساس این طرح هر گروهی نسبتا نیاز های مشابهی دارد. بنابراین شما می توانید فرض کنید که آن ها پیوسته به یک تاکتیک بازاریابی واکنش نشان خواهند داد. احتمالا آن ها واکنش ها، احساسات و ایده های نسبتا یکسانی در برابر یک پیام خاص بازاریابی از خود نشان خواهند داد.

آن ها احتمالا به شیوه ای قابل پیش بینی به برنامه تبلیغاتی درباره یک محصول خاص واکنش نشان خواهند داد که به قیمت مشخص فروخته می شود و به شیوه ای خاص توزیع و معرفی شده است.

برای آن که  این شیوه واقعا کارآمد باشد شما نیاز دارید نکاتی درباره هر کدام از اهداف تان بدانید:

  • ویژگی های مشترک اعضای گروه مشتریان مورد نطر شما چیست؟ افراد درون این گروه تا چه حد شبیه هم هستند یعنی دردگاه های و خواسته های یکسانی دارند؟ مشترکات میان ان ها کدامند؟
  • تفاوت های میان گروه های مختلف مشتریان کدامند؟ هر کدام از این گروه ها خود را چگونه معرفی می کند؟
  • حجم و بزرگی هر گروه چقدر است؟ آیا به شکل معقول می توان حجم یک گروه را براورد کرد؟ آیا این شیوه برآورد تهداد اعضای گروه قابل اعتماد است؟
  • هر گروهی تا چه حد در دسترس است؟ آیا مسیری مستقیم یا غیر مستقیم برای ارتباط با این گروه های ئ دسترسی به ان ها وجود دارد؟

شما می توایند با به کار گیری این شیوه و هدفمند سازی پیام های بازاریابی، کارآیی تاکتیک های بازاریابی تان را افزایش دهید. درک این نکته که هر گروهی از مشتریان با مشکلات خاص خودشان مواجه می شوند به شما کمک می کند که پیام مشخص تر و مناسب تری را برای مواجهه با هر مشتری از تاکتیک درستی استفاده کنید.

برای مثال فرض کنید شما قصد دارید یک محصول سخت افزاری را به یک شرکت متوسط بفروشید. در درون این شرکت ها چندین مقام مسئول وجود دارند که شما باید پیام تبلیغات یتان را به ان ها برسانید تا بتوانبد محصول تان را به ان ها بفروشید.

برای مثال در این شرکت ها پستی وجود دارد که وظیفه ان بررسی تاثیر راهکارهای اجرایی شرکت بر فعالیت و موقعیت آن است.فرد مسئول دیگری وجود دارد که معاون بخش فن اوری اطلاعات است و موطف است بر مسائل عملیاتی و فنی نظارت داشته باشد.

همچنین فردی وجود دارد که مدیر بخش فن آوری اطلاعات و تلاش برای تداوم و بهبود آن است. ایده کلی پیام شما برای چنین شرکتی باید حاوی این نکته باشد که می توانیم در حل مشکلات به شما کمک کنیم. اما در مذاکرات حضوری با عر کدام از مقامات شرکت باید توجه خود را بر نیاز خاص بخش تحت مدیریت وی به این نرم افزار و تاثیر این سخت افزار بر رفع ان نیاز با بهبود موقعیت شرکت متمکز کنید.

در مداکره حضوری با مدیر شرکت نباید در باره جدول تعمیر و نگهداری این سخت افزار یا چگونگی ارتقای آن صحبت کنید همچنین با مدیر بخش فن اوری اطلاعات هم نباید درباره گزینه های مالی موجود جهت خرید این محصول صحبت کنید.

فن آوری باعث شده که شما بتوانید با استفاده از شیوه هایی پیام های بازاریابی خود را هدفمند سازید که پیش از این و قبل از رواج اینترنت حتی تصور آن هم غیر ممکن بود. یکی از چالش هایی که بازاریابان با آن مواجه هستند این است که چگونه فهرست های مشتریان را مدیرت و سازماندهی کنند.

آیا می توانید فهرست های مشتریان تان را به شکلی تقسیم بندی کنید که فاقد اطلاعات تکراری و غیر ضروری باشد؟

با استفاده از بازارهای خودکار بازاریابی که امروزه رایج شده اند شما می توانید ازلاعات مشتریان تان را جمع آوری کنید. برای مثال مشخص کنید که چه خریدهایی از شما انجام داده اند. با استفاده از این اطلاعات شما می توانید ارتباط خود را با آن ها هدفمندتر کنید. با در اختیار داشتن این اطلاعات درباره مشتریان شما می توانید پیام هایی برای ان ها ارسال کنید که مفید باشند.

ارسال پیام تبلیغات هدفمند و مشخص برای مشتریان به شما کمک می کند که مسیر دستیابی به توافق با مشتریان کوتاه تر شود. ارسال پیام های هدفمند برای مشتریان به افزایش درآمد و سودآوری شرکت یا فعالیت شما کمک می کند. از این طریق شما می توانید به شکل موثر تری بفروشید. علت هم آن است که پیام های بازاریابی را از راه درست برای مشتریان واقعی ارسال می کنید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *