چرا هر کسی خود را متخصص بازاریابی می داند؟

چرا هر کسی خود را متخصص بازاریابی می داند؟

چرا هر کسی خود را متخصص بازاریابی می داند؟ در مرحله قبل از تدوین کمپین بازاریابی و در مرحله تراوش ذهنی جمع آوری ایده ها و داده های مختلف درباره آن اقدام بسیار مفیدی است. ولی معمولاٌ این کار کمتر انجام می شود می دانید چرا؟ برای پاسخ به این سوال با رویدادان همراه باشید.چرا هر کسی خود را متخصص بازاریابی می داند؟ ، جالب است بدانید زمانی که شما می گویید بازاریاب هستید. اکثر آن ها خیال می کنند می توانند بسیار بهتر از شما حرفه شما را انجام دهند.

آیا می دانید همه از نزدیکان تان گرفته تا دوستان و همسایگان تان درباره حرفه شما و کمپین های بازاریابی که اجرا می کنید ایده ها و نظراتی دارند؟ برای مثال به محض آن که مطلع می شوند که شما فلان کمپین بازاریابی را اجرا می کنید می گویند من اگر جای شما بودم فلان کار را می کردم یا فلان بخش کمپین را اجرا نمی کردم و اظهار نظرهایی از این نوع.

به نظر شما چرا افرادی که در حرفه های دیگر فعال هستند به خود این اجازه را می دهند که درباره حرفه شما نظر بدهند و یه شما بگویند چه کار بکن چه کار نکن؟

شما هرگز به یک مهندس نمی گویید که برای حل یک مشکل فنی چه کار باید بکند. شما هرکز به یک پزشک نمی گویید که چگونه یک بیماری را تشخیص دهد. هرگز به یک وکیل نمی گویید که چگونه پرونده ای را که در اختیار دارد پیگیری کند.

با این حال مهندسان، پزشکان و وکلا احساس می کنند می توانند درباره جدیدترین تبلیغات تلویزیونی شما نظر بدهند. اما واقعیت آن است حتی مدیران شرکت ها و فعالیت هایی که ما به عنوان بازاریابی برای آن ها کار می کنیم از دشواری و چالش های حرفه ما مطلع نیستند.

بازاریابی چیزی نیست که بتوان آن را جلب نظر همگان و از طریق دستیابی به اجماع کلی آن را انجام داد. البته در مرحله قبل از تدوین کمپین بازاریابی و در مرحله تراوش ذهنی، جمع اوری ایده ها و نظریات مختلف و متنوع بیش تری در اختیار داشته باشید نتیجه نهایی بهتر خواهد بود.

همچنین بسیار مفید است که ایده های خودتان را درباره کمپین بازاریابی با افرادی که خارج از تیم شما هستند مورد ارزیابی قرار دهید. حتی می توانید قبل از اجرای طرح تان آن را در جمع های دوستانه مطرح کنید و واکنش های دوستان و اطرافیان تان را درباره آن به دست بیاورید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *