پیام ها و فعالیت های بازاریابی تان هدفمند باشد

پیام ها و فعالیت های بازاریابی تان هدفمند باشد

پیام ها و فعالیت های بازاریابی تان هدفمند باشد ، مسئله کهک آن است که دیدگاه های دیگران را درباره پیام ها و فعالیت های بازاریابی تان جویا شوید. بررسی محتوای پیام های بازاریابی کار آسانی است به شرط آنکه مراحلی که در این مقاله ذکر می شود را انجام دهید پس با رویدادان همراه باشید.پیام ها و فعالیت های بازاریابی تان هدفمند باشد ، در واقع می توان از یکی از اعضای تیم درخواست کرد محتوای پیام های بازاریابی را به طور مجدد بررسی کند. در مجموع درخواست از دیگران برای بررسی محتوای پیام های بازاریابی شما کار آسانی است.

آن چه که دشوار است این است که شما مشخص کنید که دقیقاً به چه نوع کمکی نیاز دارید. زمانی که شما از دیگران درخواست می کنید که نظرشان را درباره بازخورد کار یا پیام بازاریابی تان بیان کنند شما زمینه را برای ارائه هر نوع اطلاعاتی از سوی آن ها فراهم می کنید.

چه شما بخواهید چه نخواهید معمولاً در چنین مواقعی افراد نکاتی را درباره مسائل دستوری و نگارش پیام ها به شما گوشزد می کنند. اما این اطلاعات کاملاً مفید نیستند. بی شک شما نمی خواهید پیام های بازاریابی شما غلط های دستوری و نگارشی داشته باشند.

ویراستار متون معمولاً به این مسائل توجه می کند. زمانی که شما درباره ابعاد دستوری و نگارشی پیام تردید دارید از یک ویراستار کمک بگیرید. متاسفانه مشخص کردن نوع کمکی که شما در هنگام بررسی مجدد محتوای پیام های بازاریابی به ان ها نیاز دارید کار دشواری است.

من شخصاً زمانی که از افراد درخواست می کنم که محتوای پیام های بازاریابی مرا بررسی کنند از آن ها این سوالات را می پرسم:

  • آیا این پیام یا مجموعه پیام های معنا دار هستند؟
  • آیا رابطه ای منطقی میان بخش های مختلف پیام وجود دارد؟
  • آیا ایده های موجود در این پیام ها از توالی و تناسب منطقی برخوردار هستند؟
  • شما از این پیام ها چه نکته ای را برداشت می کنید؟
  • به نظر شما این پیام ها باید حاوی چه نکات دیگری باشند؟

این سوالات رهنمودهای خوبی را برای ان چه که شما درخواست کرده اید ارائه می کنند. اما زمانی که شما از دیگران درخواست کمک می کنید بدون انکه مشخص کنید انتظار چه نوع کمکی از آن ها دارید. ان ها هم نمی توانند کمک خاصی به شما بکنند.

بعد از بررسی محتوای پیام ها با کمک افراد دیگر و طرح سوالات فوق از آن ها شما اطلاعاتی را درباره محتوای پیام های بازاریابی جمع اوری کرده اید. اما سوالی که در این مرحله مطرح می شود این است که با این اطلاعات چه کار باید بکنید؟

باید اطلاعاتی را که جمع اوری کرده اید مطالعه کنید. و سوالاتی از ارئه کنندگان این اطلاعات بپرسید. تا به این شکل آن ها متوجه شوند که اطلاعات شان برای شما مهم است. و در آینده هم در صورت درخواست کمک شما به شما کمک کنند.

در مرحله بعدی با بررسی اطلاعات جمع آوری شده آن ها را به سه بخش تقسیم کنید:

اطلاعات مرتبط

شخصی

سازمانی

از میان این اطلاعات بخش هایی را که مفید است برای اصلاح و جذابیت بیش تر پیام هایتان استفاده کنید.

مسئله مهم ان است که دیدگاه های دیگران را درباره پیام ها و فعالیت های بازاریابی تان جویا شوید و از کمکی که آن ها ارائه می کنند قدردانی کنید و در نهایت آن چه را که به نفع فعالیت شما و مشتریان شما است مورد استفاده قرار دهید.

در این مرحله باید از خودتان بپرسید ایا پیام روشن، متناسب و جذابی برای مشتریان ارسال می کنید یا خیر؟ البته هیچ کس بهتر از خود مشتریان جواب این سوال را نمی داند.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *