وجود طرح بازاریابی کلید گم شده در فروش است

وجود طرح بازاریابی مفید است

وجود طرح بازاریابی ، به یاد داشته باشید هر فعالیتی به یک طرح بازاریابی نیاز دارد. این طرح ممکن است ارسال یک ایمیل یک صفحه ای یا سند پیچیده باشد که شامل آمار، ارجاعات و گزارش های خارجی است. شما در هر فعالیتی که حضور دارید باید یک طرح بازاریابی برای آن داشته باشید.وجود طرح بازاریابی برای شروع کسب و کار موفق نیاز است ولی شکل و قالب این طرح چندان مهم نیست.با ما در این مقاله از رویدادان همراه باشید.

آیا برای کسب و کارتان طرح بازاریابی دارید ؟

مارک هامیت از مشاوران تجاری در مرکز فن آوری سیلیکون ولی آمریکا در یکی از سخنرانی هایش گفت طرح های مورد نیاز فعالیت بازاریابی به ما کمک می کند تا درک درستی از منابع مورد نیاز فعالیت بازاریابی داشته باشیم و بتوانیم براساس آن خود را به دستیابی به اهداف مشخص متعهد کنیم.

وی گفت اگر به من بگویید فلان شرکت یا فعالیت چه منابعی را به بخش بازاریابی اختصاص می دهد من به شما بگویم که این شرکت می تواند چه اهدافی را برای خود تعیین کند.

طرح بازاریابی به شما کمک می کند برای فعالیت های خاص بازاریابی تان بودجه اختصاص دهید. برای مثال تعیین می کنید که بخش روابط عمومی شرکت چه میزان منابع مالی اختصاص دهید. یا چه میزان از منابع مالی را به بازاریابی مستقیم اختصاص دهید.

یا بخشی از منابع مالی را به فعالیت هایی اختصاص دهید که برای مشتریان و یا حضور آن ها برگزار می شوند. صرف نظر از نوع و اندازه فعالیت شما وجود یک بودجه مشخص برای فعالیت های بازاریابی و متعهد شدن به اختصاص این بودجه از الزامات اساسی موفقیت است.

طرح بازاریابی همچنین به شما کمک می کند افراد و همکاران تان را حول یک هدف مشترک جمع کنید. طرح بازاریابی ارتباطات شما را به مشتریان گسترش می دهد زیرا وجود چنین طرحی باعث می شود هر فردی بداند شما چه کاری انجام می دهید و چرا این کار را انجام می دهید.

مردم به ان چه که نوشته شده بهتر واکنش نشان می دهند. نوشتن یک طرح باعث می شود نواقص و اشتباهات ان بهتر دیده شود. یکی از عواقب گریزناگذیر تدوین یک طرح بازاریابی ان است که شما به طور عملی خلاقیت خود را افزایش می دهید.

برای مثال شما در یک نمایشگاه تجاری شرکت می کنید و قصد دارید مراسم تقدیر از مشتریان را برگزار کنید. روابط عمومی شرکت شما یا افراد فعال در بخش بازاریابی مستقیم باید به این اقدام به عنوان یک فرصت بنگرند و با یه کارگیری شیوه بازاریابی شفاهی برخی از افرادی را که می شناسند به این مراسم دعوت کنند.

چنین اقدامی تاثیر بسیار خوبی بر مراسم برجای خواهد گذاشت . زیرا افراد مختلفی در این گردهمایی همدیگر را ملاقات خواهند کرد و بعد از مراسم در چارچوب تبلیغات دهان به دهان اطلاعات زیادی درباره شما و فعالیتتون منتشر خواهند شد.

چنین اقداماتی باعث می شوند که اطلاعات مردم و مشتریان درباره شرکت و فعالیت شما افزایش بیاید.

نتیجه گیری:

طرح بازاریابی شما برای ان که مفید و موثر باشد باید به شش سوال زیر پاسخ دهد:

۱-قصد دارید چه کاری را انجام دهید؟ به عبارت دیگر هدف شما چیست؟

۲-قصد دارید با چه کسی یا کسانی ارتباط برقرار کنید؟ مشتریان هدف شما چه کسانی هستند؟

۳- چگونه می خواهید به اهداف تان برسید؟ راهبرد شما چیست؟

۴-قصد دارید بر روی چه اقدامات خاص سرمایه گذاری کنید؟ تاکتیک های شما کدامند؟

۵-هر کدام از این تاکتیک ها را در چه مرحله ای انجام خواهید داد؟ جدول زمانی مورد نظر شما چیست؟

۶-چه میزان بودجه را صرف فعالیت های بازاریابی تان خواهید کرد؟ به عبارت دیگر بودجه شما چه میزان است؟

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , ,
Share:

نظرات

۶ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *