هدف گذاری؛چگونه در مسیر هدفمان پایدار و مداوم باشیم؟

چگونه در مسیر هدفمان پایدار و مقاوم باشیم؟

هدف گذاری یکی از اصل های مهم موفقیت است. پس برای رسیدن به هدف مشخص شده از پیش باید پیام‌های بازاریابی‌تان را کاملاً قابل‌درک تدوین کنید سپس بر اساس آن عمل کنید.

فرهنگ لغات هریتیج آمریکا در تعریف کلمه consistency نوشته سازگار یا همبستگی منطقی میان بخش‌های مختلف یک پدیده یا مسئله. اگر خواهان آن هستید که بازاریابی شما چه طور مؤثر کارآمد باشد باید به‌طور مداوم پیام‌های بازاریابی‌تان را پیگیری کنید و با مشتریانتان ارتباط داشته باشید.

برای رسیدن به هدف گذاری خود باید پیام‌ها را کاملاً قابل‌درک تدوین، سپس بر اساس آن عمل کنید. پیام‌های شما باید با تعامل و همکاری مشتریان همراه باشد. شما لزوماً نباید در هر ارتباطی با مشتری از کلمات و زبان یکسانی استفاده کنید. اما فراموش نکنید که باید در هر ارتباطی پیام و ایده مرکزی را تقویت کنید که برای حمایت از راهبرد فعالیت شما ایجادشده است. زمانی که پیام‌ها به‌طور مداوم و متناسب در تعاملات مختلف با مشتری به او ارائه می‌شوند درک روشنی از شرکت، محصول یا خدمات برای مشتری ایجاد می‌شود و مشتری متوجه می‌شود که این محصول یا خدمات چگونه می‌تواند به او کمک کند تا مشکلی از مشکلات خود را رفع کند.

فرض کنید مقاله مهمی در یک روزنامه یا مجله تجاری درباره شرکت شما و محصول جدید آن منتشرشده است. یکی از مشتریان مقاله هدف گذاری را خوانده است. شرکت شما در یک نمایشگاه شرکت کرده و نشست‌های بحث و بررسی هم برگزاری می‌کند. همان مشتری دریکی از این نشست‌ها شرکت می‌کند. هم‌زمان شما در یک نشریه تجاری تبلیغاتی را از شرکتتان منتشر می‌کنید. مشتری در جستجوی اینترنتی هم به پایگاه اینترنتی شما مراجع می‌کند و اطلاعات مفیدی در آنجا  مشاهده می‌کند. روز بعد مشتری ایمیلی از شرکت شما دریافت می‌کند که در آن از علاقه وی به فعالیت‌های شرکت، حضور در نشست بحث و بررسی محصولات آن و مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت قدردانی شده است. درصورتی‌که چنین اقداماتی انجام شود شما تلاش قابل‌توجهی برای معرفی محصول جدید خود انجام داده‌ایم در این روند ادامه خواهد یافت. شما با ارسال مداوم و مناسب پیام اصلی از طریق تعاملات مختلف این حس را در مشتریان ایجاد می‌کنید که شرکت شما ارزش توجه را دارد.

برخی از شرکت‌ها که تلاش می‌کنند پیام‌های بازاریابی خود را منتشر یا اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنند سناریوهای مختلفی را اجرا می کنند. همه این اقدامات با حسن نیت انجام می‌شوند اما زمانی که می‌خواهید تغییراتی را ایجاد کنید اغلب با عواقب ناخواسته‌ای مراجعه می‌شوید.

شرکتی را در نظر بگیرید که قصد دارد با به روز رسانی پایگاه اطلاعاتی خود محصول جدید خود را در آنجا معرفی کند. در فرآیند به روز رسانی پایگاه اطلاعاتی عبارت زیبایی هم برای توصیف محصول جدید انتخاب می‌شود. اما ممکن است که  پایگاه اطلاعاتی چنان بی‌نظم و پر از مطلب مختلف باشد که آیتم جدید در آن به‌راحتی قابل‌مشاهده نباشد. یا ممکن است پایگاه اطلاعاتی ازلحاظ فنی مشکلات و نواقصی داشته باشد که مراجعه‌کنندگان در هنگام مراجعه به آن دچار سردرگمی می‌شوند. در چنین وضعیتی نه‌تنها شما فرصتی را برای انتقال پیام اصلی فعالیتتان به‌جای آن‌که جوابی برای سؤالات خود بیابید با سؤالات و تردیدهای بیش‌تری درباره شرکت و فعالیت شما مواجه خواهد شد.

توجه داشته باشید که در هر فعالیتی از عنوان شرکت گرفته تا امضایی که در پایین هر ایمیلی ثبت می‌کنید از اظهارات رئیس شرکت گرفته تا میلی که برای مشتریان می‌فرستید، از مسائلی که در کنفرانس‌های خبری اعلام می‌کنید تا اطلاعات موجود در پایگاه اینترنتی شرکت و تبلیغات مختلف آن باید پیام اصلی شرکت و فعالیت شما به شکل مداوم و مناسب تکرار شود و تلاش شود این پیام توسط مخاطبان و مشتریان شما شنیده شود.

امیدواریم از مقاله هدف گذاری ؛ چگونه در مسیر هدفمان پایدار و مداوم باشیم برایتان مفید بوده باشد.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

۴ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *