مهارت های ارتباط چه تاثیری بر زندگیمان دارد؟

آیا می دانید مهارت های ارتباط گیری چه تاثیری بر زندگیمان دارد؟

مهارت های ارتباط تاثیرگذار یکی از مهم ترین مهارت های زندگی است که باید آموخته شود و فن بیان یکی از زیرشاخه های مهم ارتباط با دیگران است.

ما همه روزه برای انتقال احساسات، اندیشه ها، افکار و تمایلات خود با یکدیگر در ارتباطیم. مهارت های ارتباطی با برقراری ارتباط با دیگران، می توان دیدگاه ها و اندیشه های خود را به آن ها منتقل کرد و از نظر و فکر آن ها نیز سود برد. ارتباطات چه ساده باشد چه پیچیده، از پیش تعیین شده باشد یا اتفاقی، خواسته باشد یا ناخواسته، بخش عمده ای از زمان ما را به خود اختصاص می دهد.

مهارت در ایجاد رابطه ای موفق با دیگران بر توانایی ها و اعتماد به نفس ما افزوده و احترام دیگران را نسبت به ما جلب می کند. ارتباط فرآیندی است که هم فرستنده و هم گیرنده ی پیام در آن نقش داشته و دخیل هستند. این فرآیند می تواند مملو از خطا باشد و یا پیام های ارسالی را پیرنده بد تفسیر کند.

در این حالت گیرنده دچار سردرگمی خواهند شد و شانس و فرصت شما برای ایجاد ارتباط موثر از بین خواهد رفت. در حقیقت ارتباط میان دو نفر زمانی موفقیت آمیز است که فرستنده و گیرنده دقیقا اطلاعات مشابهی را از ارتباط میان خود استنباط و نتیجه گیری کنند. به بیان دیگر، ارتباطات، انتقال اطلاعات از فرستنده به گیرنده است به گونه ای که برای هردو طرف واضح و قابل فهم باشد.

که دیگران پیام شما را به طور شفاف و موفقیت آمیز دریافت کنند، شما توانسته اید افکار و ایده های خود را به آن ها منتقل کنید. اما ناتوانی در انتقال شفاف و موفقیت امیز پیام به دیگران باعث شکست در ارتباط شده و همچون مانعی در برابر پیشرفت های فردی و حرفه ای شما خواهد بود.

به طور کلی، مهارت های ارتباطی به رفتارهایی گفته می شود که شخص می تواند از طریق آن با دیگران به گونه ای ارتباط برقرار کند که باعث بروز رفتارهای مثبت وپرهیز از واکنش های منفی در طرف مقابل گردد.

برای رسیدن به ارتباطی موفق و موثر به نکاتی که در زیر آمده، توجه کنید:

آمادگی ذهنی داشته باشید

پرهیز کنید از کلمات غیر  ضروری

پرهیز کنید از کشمکش ها

تقویت حس همدردی

تمرکز حواس داشته باشید

و چندین نکته موفقیت دیگر که باعث تاثیر گذاری مثبتی بر مهارت ارتباط گیری شما می گذارد پس با مقالات رویدادان همراه باشید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , ,
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *