طراحی استراتژی نوسازی بازار

عوامل اصلی در تفکر نوین بازاریابی استراتژیک

طراحی استراتژی نوسازی بازار ، در بازاریابی پاک کلیه ذینفعان در فرآیند ایجاد ارزش مشارکت داده می شوند. در اقتصاد دیجیتالی، شرکت ها، مشتریان، شرکای تجاری و جامعه می توانند در ایجاد ارزش ها مشارکت داشته باشند. تا انتهای این مقاله تخصصی با رویدادان همراه باشید.طراحی استراتژی نوسازی بازار ،عوامل اصلی در تفکر نوین بازاریابی استراتژیک به شرح ذیل است:

واحد بازاریابی ارزش سازی و ارائه آن به مشتری را هماهنگ می کند و باید بر تمام واحدهای موسسه تاثیرگذار باشد. واحدهای بازاریابی قبلاً مسئول هماهنگ سازی و اجرای برنامه های بازاریابی شرکت تلقی می شوند.

در صورت رسیدن به اهداف از آنان قدردانی می شد و در صورت شکست، تمام تقصیرها به گردن آن واحدها بود. موسس شرکت هیولت پاکارد، آقای دیوید پاکارد می گوید:

بازاریابی انقدر مهم است که نمی شود آن را به واحد خاص سپرد. این به آن معنی است که حتی اگر بهترین واحدهای بازاریابی را هم داشته باشیم، در صورت عدم هماهنگی آن را با سایر واحدها نمی توانیم به اهداف واقعی برسیم.

در این حالت واحد بازاریابی باید فراتر از محدوده ی خود حرکت نماید. منطق مشتری محوری و بازاریابی باید در تمام واحدها جریان یابد تا برای مشتری ارزش ایجاد کند.

واحد بازاریابی برای برقراری ارتباط با مشتری باید از وی اجازه بگیرد. در اقتصاد دیجیتال مشتری اطلاعات مورد نیازش را جذب می کند. اگر مشتری سایت یک شرکت را بازدید کرد، شرکت باید برای ارائه اطلاعات تکمیلی و تداوم ارتباط از وی اجازه بگیرد. لذا دیگر دوران مداخله در افکار مشتری و ارائه اطلاعات بدون رضایت وی به خاتمه رسیده است.

بازاریابی باید به نگهداری مشتری و وفاداری وی بپردازد. کادر فروش معمولاً به جذب، گرایش بیش تری دارند و فروشندگانی که مشتریان جدید بیش تری جذب کنند، معمولاً قهرمان هستند. ولی خطر این طرز فکر، نادیده گرفتن مشتریان قدیمی هستند.

ضمن این که نمی توان جذب مشتری جدید را نادیده گرفت ولی نگهداری مشتری قدیمی مهم تر است.

بازاریابی باید به دنبال محاسبه ارزش بلندمدت مشتری باشد. شرکت ها دوست ندارند در معملات خود ضرر کنند. وقتی مشتری جنسی را مرجوع می کند، یا طلب خسارت می کند و یا درخواست تخفیف می نماید در واقع سود شرکت را تهدید کرده و مسئولین شرکت را دل سرد می کند.

در این حالت ها باید بتوان سودآوری بلند مدت مشتری را محاسبه کرد. اگر مشتری در بلند مدت سودآور است می توان در کوتاه مدت زیان دهی وی را تحمیل کرد. برای این مشتریان حداکثر انعطاف ضروری است.

بازاریابی یک سرمایه گذاری است. شرکت ها معمولاً انواع گوناگون مخارج بازاریابی قربانی می شوند. این کاهش ها ارتباطات شرکت را با مشتری کم کرده و فرآیند ایجاد و تحکیم ارزش ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

ارزش گذاری مخارج بازاریابی به عنوان سرمایه گذاری را می توان در بودجه های سرسام آور کوکاکولا جهت تحکیم نام تجاری خود در سراسر دنیا دید. ارزش نام تجاری کوکاکولا حدود هفتاد میلیارد دلار است.

لذا خیلی ها ترجیح می دهند به جای داشتن دارایی فیزیکی کوکاکولا، نام تجاری آن را داشته باشند. از آن جا که بازاریابی می تواند مشتری مادام العمر ایجاد کرده و درآمدسازی کند، آن را باید به عنوان سرمایه گذاری تلقی کرد.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

۸ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *