در تبلیغات هدف گیری مجدد به چه اصولی توجه کنیم؟

تبلیغات هدف گیری مجدد یا همان ریتارگتینگ موفق به چه اصولی توجه کنیم؟

در تبلیغات هدف گیری مجدد به چه اصولی توجه کنیم؟دراین مقاله رویدادان به اصول هدف گیری مجدد ریتارگتینگ موفق می پردازیم. این روزها تبلیغات هدف گیری مجدد بسیار مورد توجه قرارگرفته که مخاطب را بر پایه وبسایت های بازدیدهدف قرار می دهد.در تبلیغات هدف گیری مجدد به چه اصولی توجه کنیم؟ همه چیز درخصوص تبلیغاتی هدف گیری مجدد، از دیزاین، پیشنهاد تا دعوت به اقدام باید شخصی سازی شود و مختص به مخاطب هدف باشد.

در ادامه نمونه ای از کمپین های ریتارگتینگ موفق در فیسبوک را بررسی می کنیم. به این که اگرچه دانستن تئوری های پشت هدف گیری مجدد اهمیت بسیاری دارد، دیدن نمونه های موفق به ما کمک می کند تا تبلیغات موثر تر و بهتری داشته باشیم.

در اkهای این موضوع به بررسی سه هدف می پردازیم. که باید در پروسه هدف گیری مجدد به آنها توجه کنیم و سپس به سراغ یک مثال می رویم. چه چیزی باعث می شود که یک نفر روی یک تبلیغات هدف گیری مجدد کلیک کند؟

سه نکته مهم که تاثیر بسزایی در موثر بودن تبلیغات ریتارگتینگ دارد شروع می کنیم. این باعث می شود متوجه شویم که توجه به چه چیزهایی مهم است و چه مواردی نیاز به بهبود دارد.

۱.هدف قراردادن مخاطب درست (با پیشنهاد اولویت های مناسب)

ما می توانیم هر کسی را که به وبسایت ما سر میزند با تبلیغات یکسانی هدف قرار دهیم اما این کار، درست و بهینه نیست. در حقیقت این روش با احتمال زیادی منجر به از دست  دادن مخاطبانمان می شود. راه حل این موضوع چیست؟

راه حل شخصی سازی تبلیغات برپایه نوع علاقه مخاطبان به محصول و خدمات است. این کار باعث می شود از نشان دادن تبلیغات درست و مورد نظر مخاطب هدف اطمینان حاصل کنیم. در این روش مخاطبان در گروه های مختلف با توجه به علاقه مندی هایشان دسته بندی می شوند. این اطلاعات از کانال های متفاوتی قابل دستیابی است. برای مثال آماده کردن پرسشنامه، دریافت اطلاعات از محل کلیک کردن هر مخاطب در وب سایت، محصول یا خدمات سرچ شده یا خریداری شده توسط مخاطب و بسیاری روش های متنوع دیگرد.

با این روند، تبلیغاتی که هر مخاطب می بیند متناسب با علاقه مندی های اوست و با نشان دادن تبلیغات نا مرتبط مخاطب خود را از دست نداده و حتی امکان استفاده او را از محصول و یا خدماتمان را افزایش می دهد.

۲.استفاده از بنر یا گیف های چشم گیر

بنر یا تصویر مورد استفاده باید نظر مخاطب را به خود جلب کند. این تصویر باید به اندازه ای جذاب و تاثیر گذار باشد تا مخاطب را از کاری که در حال انجام آن است باز دارد و توجه اور را به پیغام شما جلب کند.

۳.دعوت به اقدام

نحوه دعوت به اقدام باید بسیار ساده و در عین حال ترغیب کننده باشد. این دعوت برای هدایت کردن بیننده تبلیغات به سمت انجام اقدامی است که مد نظر ماست. در حقیقت دعوت به اقدام در تبلیغات هدف گیری مجدد در دو مرحله انجام می شود.

نکته یک زمانی که مخاطب تبلیغات را می بیند. در این مرحله بنر و نحوه بیان ما باید بیننده را ترغیب کند تا روی تبلیغات کلیک کند.

نکته دوم زمانی که مخاطب کلیک کرده و وارد صفحه مورد نظر شما می شود. در این صفحه باید داستان را به گونه ای روایت کنیم که مخاطب بیشتر ترغیب شده و راضی به انجام عمل مورد نظر شما  می باشد. برای مثال اگر محصولی را می خواهید به فروش برسانید باید نکات مهم و جالب توجه از جمله مزیت رقابتی محصول خود را به طور واضح بیان کنید.

در این مقاله تئوری تبلیغات ریتارگتینگ را با هم مرور کرده و از این نوع تبلیغات را دیدیم. چه نوع تبلیغاتی شما را تحت تاثیر قرار می دهد؟

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , , ,
Share:

نظرات

۴ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *