ترندهای شگفت انگیز تولید محتوا در سال ۲۰۲۱

ترندهای جهانی سال 2021 در تولید محتوا

ترندهای شگفت انگیز تولید محتوا در سال ۲۰۲۱ در این مقاله از رویدادان می خواهیم در مورد تولید محتوای در فضای مجازی بپردازیم. فکر می کنید اینترنت و فضای مجازی چند سال است که در دسترس انسان ها قرار گرفته است؟ از کدام کشور شروع به توسعه کرد؟  ۳۰سال، ۶۰ سال یا ۸۰ سال یا بیشتر؟ترندهای شگفت انگیز تولید محتوا در سال ۲۰۲۱ در واقعا تولید محتوای در فضای مجازی از سال ۱۹۶۰ در ایالات متحده آمریکا شروع به ساخت و توسعه اینترنت کرد. و در سال ۱۹۹۰ اینترنت در دسترس مردم قرار گرفت این یعنی فقط ۲۸ سال است که مردم از اینترنت استفاده می کنند.

پیشرفت در فضای مجازی بسیار راحت تر از بازار آزاد است ولی در هر عرصه ای، برندی موفق می شود که بتواند اول باشد. مثل دیجیکالا، آپارات، اسنپ و یا سایر استارتاپ های دیگر که با تولید محتوا در فضای مجازی فروش خود را چند برابر کرده اند.

در دنیای کسب و کار امروزی به دنبال پیشرفت هستید باید حرفه ی خود را از دنیای حقیقی وارد دنیای مجازی کنید و آن را توسعه دهید. هر چقدر بتوانید در فضای مجازی مخاطب بیشتری را به خود جلب کنید، در عرصه رقابت موفق تر خواهید بود.

ترندهای شگفت انگیز تولید محتوا در سال ۲۰۲۱ شامل پنج مورد نیز می باشد:

فضای وب سایت شخصی

اگر شما صاحب کسب و کار آنلاین هستید، قطعاً با تولید محتوا آشنایی دارید. وقتی کاربری یک کلمه کلیدی را جستجو می کند گوگل سایت های مختلف و مرتبط با موضوع سرچ را به صورت اولویت بندی شده و بر اساس کیفیت آن ها به کاربر نمایش می دهد. این اولویت بندی بر اساس سئو سایت، ترافیک آن مفید بود محتوای سایت برای کاربران است.

شما در هر حیطه ای که فعالیت می کنید باید سایت خود را داشته باشید و برای سایت خود به گونه ای محتوای تولید کنید که شما را از سایر وب سایت های متمایز کند. اکنون میخوایهد باهم برسی کنیم چه محتوایی شما را از رقیبانتان متمایز می کند.

۱.عنوان مناسب

کاربران مجازی برای پیدا کردن مطالب مورد نیاز خود چند سایت را مرور می کندد یا به اصطلاح به آن ها نگاه می کنند، اگر بتوانید با عنوان های نوشته شده توسط خودتان نظر کاربران را جلب کنید و او را متقاعد کنید که مطالب سایت شما برای او کاربردی است، او به سراغ سایت های دیگر نخواهد رفت. شما با این کار باعث می شوید: مدت زمان حضور کاربر در سایتتان را افزایش دهید، در نتیجه به بهبود سئو و رنکینگ سایتتان کمک می شود.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که هرگز کاربر را با عنوان های خود فریب ندهید. اگر عنوان شما یک عنوان انگیزشی باشد باید مطالبتان هم به همان اندازه با عنوان هم خوانی و کیفیت داشته باشد. اگر محتوای شما با عناوین مطابقت نداشته باشد، کاربر پس از دیدن ان برای بار دوم به شما اعتماد نخواهد کرد.

۲.مقدمه جذاب

بعد از عنوان های مناسب، جذاب بودن محتوای مقدمه دومین عامل تعیین می کند کاربران در سایت شما بماند یا از آن خارج شود. مقدمه شما به غیر از اینکه باید تخصصی نوشته شده باشد تا کاربران به شما اعتماد کنند باید بصورت صمیمی و دلنشین نوشته شده باشد تا کاربران از مطالعه ان خسته نشوند.

ولی این را هم در نظر داشته باشید در  انجام تولید محتوا هیچ وقت زیاده روی نکنید. نباید صمیمیت لحن نوشته شما بیش از حد و خارج از چهارچوب باشد و یا به حدی خشک و رسمی باشد که کاربران را خسته کند.

۳. از عکس، ویدئو و صوت استفاده کنید

وقتی صحبت از تولید محتوا می شود برای خیلی ها فقط محتوای فنی در ذهنشان نقش می بندد. در حالی که محتوای متنی تنها یکی از انواع تولید محتوا در فضای مجازی است. محتوا می تواند بصورت صوت، تصویر و یا متن نیز باشد.

هر کدام از انواع تولیدات محتوایی در شبکه های مجازی در یکی از پلت فرم های خاص کاربرد بهتری دارد.بعنوان مثال در اینستاگرام و اپارت محتوای تصویری مناسب از در تگرام و یا وبسایت بیشتر محتوای متنی کاربرد دارد.

تولید محتوا در وبسایت و شبکه های اجتماعی

تجربه ما در دیجیتال مارکتینگ نشان میدهد که کاربران برای بررسی محتوای در سایت، نسبت به شبکه های اجتماعی حوصله کمتری به خرج میدهند. بنابراین محتوایی که برای وبسایتت تولید می کنی باید محتوایی باشد که کاربر از مطالعه و بررسی آن خسته نشود.همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که کاربران وبسایتی را می پسندند که محتوای متنوع داشته باشد. بنابراین سیع کنید از انواع روش های تولید محتوای در وبسایتتون استفاده کنید.

۴.محتواهای قدیمی خود را حفط کنید

محتوایهای قدیمر خود را به حال خود رها نکنید. آن های ویرایش کنید به مطالب جدیدتان لینک دهید. اینگونه به گوگل ثابت می کنید که وباسیت شما فعال است و برای کاربران مفید و کارآمد است.

۵.در محتواهایتان از لینک های داخلی و یا خارجی استفاده کنید

استفاده از لینک های داخلی باعث می شود که کاربران به مطالب مرتبط محتواتون که در گذشته منتشر شده است سر بزنند و مدت ماندگاری آن ها در سایت افزایش پیدا کند. به این صورت افزایش رنکینگ وبسایت شما در نتایج جستجو گوگل بیشتر می شود.

۶.جای خود را با کاربران تغییر دهید

وقتی محتوایی تولید می کنید فراموش نکنید که در انتهای یک جمع بندی و یا نتیجه گیری داشته باشید. اگر محتوا شما برای خودتان جالب و کارآمد باشد قطعاٌ برای کاربرانتان هم جالب و کارآمد است. همیشه جای خود را با کاربران تغییر بدهید و به این فکر کنید که کاربران با خواندن این محتوای شما چه احساسی پیدا می کنند؟

تولید محتوا در فضای مجازی یک روش کلیدی در بازاریابی شماست.

شبکه اجتماعی اینستاگرام

اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی پر طرفدار در جهان امروزه  یکی از پرترافیک ترین های است که بیشتر بیزنس ها برای تبلیغات خود از اینستاگرام استفاده می کنند چون این شبکه اجتماعی در مقایسه با مابقی فضای های تبلیغات برای شما هیچ هزینه ای نخواهد داشت بنابراین یکی از به صرفه ترین روش های بازاریابی محتوا است.

تولید محتوا در این شبکه اجتماعی اصول و قوانین خاص خود را دارد. که در دوره آموزشی مفصل به آن می پردازیم. در اینستاگرام اولین چیزی که خیلی مهم است بیوگرافی پیج است. بیوگرافی پیج در واقع به منطله ویترین آن است و اگر بایو خوبی داشته باشید. مخاطب را به سمت خود هدایت خواهید کرد.

دومین چیزی که در اینستاگرام بسیار مهم است کیفیت تصاویر پست و بعد کپشن آن ها است. سیع کنید حداقل پنجاه درصد محتوایی که منتشر می کنید به صورت ویدئو باشد تا پست محتوایی و یا عکس. ویدئو تاثیر بهتری بر روی مخاطبین می گذارد و بهتر می تواند احساسات او را درگیر کند.

هیچوقت هیچ پستی را بدون کپشن منتشر نکنید.

شبکه اجتماعی تلگرام

دومین شبکه اجتماعی که در ایران پرمخاطب است و هنوز کاربران با آن کار می کنند تلگرام است. در تلگرام هر نوع محتوایی منتشر می شود. از جمله محتوای متن، تصویر، ویدئو، فایل PDF و هر انچه که شما مدنظرتون باشد.

تلگرام هم مانند تمام شبکه های اجتماعی دیگر دارای استراتژی تولید محتوای خاص خود است شما می توانید برای اعتبارسازی و برندسازی در تلگرام کانال کسب و کارتان را راه اندازی کنید و با قراردادن فایل و یا ویدئو های آموزشی در خصوص محصولات و خدماتتان تبلیغ کنید و ممبر کانالتان را افزایش دهید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *