تبلیغات ببینید و بهتر دیده شوید

تبلیغات ببینید تا دیده شوید

تبلیغات ببینید و دیده شوید. برای شما دیده شدن مهم است. دیده شدن یعنی زمانی که فردی به دنبال شما (منطور کالا یا خدمات) می گردد بتواند پیدایتان کند.تبلیغات ببینید و دیده شوید ، چه فعالیت شما کوچک و جدید باشد و چه فعالیتی گسترده و قدیمی باشد.برای شما دیده شدن مهم است. دیده شدن یعنی زمانی که فردی به دنبال شما (منطور کالا یا خدمات) می گردد بتواند پیدایتان کند.

یعنی شما همان جایی هستید که مشتریان شما آن جا هستند. همچنین زمانی که افراد به دنبال آن چه به شما مرتبط است می گردند شما حاضر هستید. دیده شدن حاصل و کارکرد جایگیری مناسب شما به عنوان تولید کننده کالا و ارائه کننده خدمات و همچنین نتیجه پیام های بازاریابی شما است.

برای آن که مشتریان و مخاطبین شما را ببینند و درباره آن بشنوند شما باید در جای مناسبی قرار بگیرید. این بدان معنا است که شما باید در آن جایی باشید که مشتریان شما دنبال شما می گردند. مشتریان شما برای کسب اطلاعات به چه جاهایی مراجعه می کنند؟

عوامل تاثیر گذار بر فعالیت شما کدامند؟

آیا مجلات خاص یا موسسات تجاری و مجمع هایی وجود دارند که مشتریان شما در آن جاها گردهم می آیند؟

شما هم باید در چنین جاهایی حضور داشته باشید.شناسایی چنین مکان هایی اولین گام برای کمک به مشتریان جهت یافتن شما است.

مکان های حضور و تجمع مشتریان شما هم واقعی هم مجازی هستند. برخی از شرکت ها گمان می کنند می توانند صرفاً با به کارگیری یک رهبرد بازاریابی به کاهش هزینه ها کمک قابل توجهی می کند. اما از سوی دیگر باید دانست که همه مشتریان شما اطلاعات مورد نیاز خود را از اینترنت به دست نمی آورند.

افراد بسیاری هنوز هم برای جمع آوری اطلاعات مورد نیاز به کنفرانس ها، نمایشگاه های تجاری و جلسات و نشست های چهره به چهره می روند. زمانی که شما متوجه می شوید افرادی چه در فضای مجازی و آنلاین و چه در فضای واقعی در پی کسب اطلاعاتی درباره کالا و خدمات شما هستند با انجام اقدامات مناسب تلاش کنید که دیده شوید.

به عبارتی در جای مناسب حاضر باشید و به نیاز مشتریان و مخاطبان خود پاسخ دهید. برای مثال حضور در نمایشگاه های تجاری و داشتن غرفه در آن ها یک اقدام مهم است. حضور در نمایشگاه های تجاری، برگزاری کارگاه های آموزشی، تبلیغات روزانه در مطبوعات و رسانه ها و دیدارهای حضوری با مشتریان اقداماتی هستند که باعث می شوند فعالیت شما دیده شود.

در مرحله بعدی زمانی که مشتریان شما را پیدا می کنند باید اطلاعات مفید و ارزشمند و پیام ها برای آن ها جذاب و گیرا و مرتبط باشند. نکات و مسائل  باید به نوعی باشند که آن ها بتوانند به طور عملی و واقعی از آن ها استفاده کنند.

اگر بتوانید اطلاعات مفیدی را برای مشتریان تان تامین کنید در آن صورت شما برای مشتریان تان ارزشمند هستید و آن ها آن چه را که شما به آن ها گفته اید به خاطر خواهند داشت.

نتیجه گیری:

اگر اطلاعات شما واقعاً مفید باشند مشتریان در دیدارهای بعدی از شما تعریف میکنند.

مراجعه به پایگاه اینترنتی شرکت شما باشد تا با محصول و خدمات شما بیش تر آشنا شود یا تماس مستقیم با شما برای کسب اطلاعات جدید باشد.

البته باید گفت انجام این پروسه کار سهل و ساده ای نیست. نیمه لیوان اجرای موثر کمپین بازاریابی این است که در جای درست و مناسب حضور داشته باشید. پیامی داشته باشید که مشتریان بعدها که با شما مواجه می شوند آن را به خاطر داشته باشند.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, ,
Share:

نظرات

۶ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *