بایدهای کپی رایتینگ در تولیدمحتوا و تبلیغات

بایدهای کپی رایتینگ در تولید محتوا و تبلیغات

بایدهای کپی رایتینگ در تولیدمحتوا و تبلیغات ، کپی رایتینگ در واقع مهارت بازنویسی کلمات برای فروش بیشتر است. در واقع نوعی زبان فروش می گویند. با این تفاوت که بسیار بیشتر از فروش برای ما خلق ارزش می کند. به عبارتی کپی رایتینگ ارتباط مستقیم دارد بین نوشتن و کسب درآمد.

بایدهای کپی رایتینگ در تولیدمحتوا و تبلیغات ، کپی رایتینگ به استارتاپ ها و مجموعه ها کمک می کند تا کالا و خدمات به مشتری معرفی شود. کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی پل ارتباطی میان مشتری و شرکت است. هدف اصل از کپی رایتینگ بر خلاف خبر نویسی یا مقاله نویسی، درگیر کردن خواننده با متن است. این تاثیر میتواند به فروش، شناخت محصول، خدمات یا شرکت مرتبط باشد.

تفاوت کپی رایتینگ (تبلیغ نویسی) و کپی رایت چیست؟

کپی رایتینگ با کپی رایت دارای تفاوت های بسیاری است. در واقع کپی رایتینگ ارتباط میان کاربر و شرکت برای هدف خاصی است. اما کپی رایت، حق تکثیر یا نشر مجموعه ای از حقوق انحصاری است. که به ناشر یا پدید آورنده یک اثر تعلق میگیرد و در واقع حقوق نشر، تکثیر و الکو برداری را در بر میگیرد.

آیا می دانید کپی رایتر کیست؟

اغلب کپی رایتر ها به عنوان یک “فروشنده نویسنده” می شناسند. تا به حال تجربه این را داشته اید که از تماشای تبلیغات کانال تلویزیون خسته شده باشید و مادام کانال ها را عوض کنید. در این شرایط وظیفه کپی رایتر اهمیت پیدا می کند. کپی رایتر باید توجه بیننده را به محصول جلب کند و با خلاقیت خود مانه بی توجهی بیننده به تبلیغ شود.

کپی رایتر باید به مهارت نویسندگی و اصول مارکتینگ آشنا باشد. در اصل کپی رایتر یک نویسنده ای است که با قلم خود کاربر را به سوی هدف نهایی شرکت که برندسازی یا فروش یا هردو است را جذب کند.

برای مثال به هنر نویسندگان کپی رایتر در این برندها دقت کنید:

اپل: متفاوت فکر کنید        نایک:فقط انجامش بده!         پورشه: جایگزینی وجود ندارد.

تفاوت کپی رایتینگ با تولید محتوا چیست؟

در ابتدا بهتر است بدانید برای این دو شغل مجزا باید مهارت نویسندگی بالایی داشته باشید تا بتوانید تاثیرگذار باشید. در واقع کارشناس تولید محتوا متن های طولانی می نویسد تا در مدت زمان مشخص کاربر را جذب کند و به اهداف خود برسد. اما متن های کپی رایتینگ کوتاه تر است و بیشتر به منظور معرفی کالا، خدمات که منجرب به فروش شوند، نوشته می شوند.

وظایف اصلی کپی رایتر یا تبلیغ نویس برای تاثیرگذاری بیشتر چیست؟

سناریو تبلیغات تلویزیون، اینترنت، رادیو، صفحه اینستاگرام یا فیس بوک را بنویسید.

ایده پردازی کنید

شعار تبلیغاتی چشمگیر خلق کنید.

دانستنی های کپی رایتینگ در تبلیغات

شرکت و اهداف شرکت را در وب سایت و صفحات مجازی معرفی کنید

محصول یا محصولات را معرفی کنید تا فروش و درآمد شرکت بالا رود

برای معرفی شرکت یا محصولات بروشور جذاب تهیه کنید

برای مخاطبین سابق و یا جدید پیامک و یا ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید

برای شرکت و برندها تگ لاین تهیه کنید

وب سایت، صفحه اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی دیگر را با مقالات تازه به روز کنید

نوشتن تبلیغات کلیکی و طراحی بنرهای تبلیغاتی

نوشتن تولید محتواهای Call To Action

نوشتن متن تبلیغات همسان یا Native Ads

متن نویسی محتوای پیامک تبلیغاتی و …

مهارت یا تخصص های کپی رایتر در حرفه کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی چیست؟

یک کپی رایتر باید عمیقا به مهارت نوشتن تسلط داشته باشد  تا بتواند تنها با قدرت کلمات، محصول یا هدف خود را مورد توجه کاربران یا مشتریان قرار دهد. کپی رایتری که به طور کلی زبان فارسی و نوشتاری را به خوبی نشناسد، نه می تواند کپی رایتر موفقی باشد و نه نویسنده خوبی. پس حتما سعی کنید در اکثر اوقات بیکاری و فراغت، کتاب بخوانید و با دستور زیان فارسی آشنا شوید.

زمانی که شما به عنوان کپی رایتر یا تبلیغ نویس برای شرکتی کار می کنید که در وب سایت آنها از هر ۵۰۰ بازدید کننده تنها ۱ نفر خرید می کند. شما باید به این موضوع فکر کنید که چگونه با هنر نویسندگی خود از هر ۱۰۰ بازدیدکننده از وب سایت ۱ خرید داشته باشد. یعنی کاری کنید که از همان وب سایت فروش ۵ برابر شود.

بنابراین مهارت نویسندگی شما در چارچوب صحیح کپی رایتینگ باید هدف دار باشد و شما باید با جادوی کلمات خود در زمان کوتاه به هدف شرکت دست یابید. نکته ای که باید به آن توجه کنید جملات یا کلمات ساده، کوتاه، صحیح، چشمگیر و به جا باشد تا خواننده خسته نشود. قبل از شروع هر جمله یک عنوان مرتبط ذکر کنید تا کاربر بدون اتلاف وقت به خواسته خود برسد و سردرگم نشود.

روش معرفی محصول به کاربر توسط کپی رایتر

یکی از وظایف اصلی کپی رایتر معرفی محصول به کاربر یا مشتری به منظور فروش و کسب و درآمد است. به بیان ساده تر کپی رایتر باید با نوشتن به افزایش شناخت و فروش کمک کند. کپی رایتر باید به زبان ساده محصول را کامل به کاربر معرفی کند و از بیان احساسات انسانی هراس نداشته باشد تا مشتری علاقمند شود و برای خرید اقدام کند.

شناخت کاربر یا مشتری توسط کپی رایتر

یک کپی رایتر باید مشتریان یا کاربران خود را به خوبی بشناسد و از نظر روانی آنان را بررسی کند. شناخت نیاز و پرسونای کاربر یکی از وظایف مهم کپی رایتر است. تا هنر کار خود را مورد توجه قرار دهد و صرفاً برای پر کردن سایت متن ننویسد.

بطور مثال شما باید بدانید که میانگین سن و جنسیت کاربرانتان چیست و به چه چیزهایی علاقه دارند و چه چیزی باعث شده به سایت مراجعه کنند؟

کپی رایتر های ماهر چه کتاب هایی را مطالعه می کنند؟

برای اینکه یک کپی رایتر موفق شوید باید مطالعه کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید. مطالعه باعث افزایش آگاهی و اطلاعات شما میشود و به شما کمک می کند تا در حرفه خود فردی موفق شوید. ما در این مقاله از رویدادان تعدادی از کتاب های مهم را معرفی می کنیم.

آگهی نویسی متقاعد کننده- اندی ماسلن، ترجمه دکتر مسعود کیماسی

مبانی خلاقیت در تبلیغات- ماریو پریکن، ترجمه کامران شیروانی مقدم

بهترین قصه گو برنده است- آنت سیمونز، ترجمه زهرا باختری

حق نوشتن- جولیا کامرون، ترجمه سیمین موحد

نتیجه گیری بایدهای کپی رایتینگ در تولیدمحتوا و تبلیغات:

اگر می خواهید یک کپی رایتر با درامد بالا شوید، در کنار حرفه خود باید به منظور پیشرفت و به روز رسانی، مطالعه خود را بیشتر کنید. چراکه این روزها موفقیت و پیشرفت در تفاوت و به روز شدن خلاصه می شود. برای کپی رایتر شدن شما نیاز به خلاقیت و ایده پردازی نیز دارید.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , , ,
Share:

نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *