بازاریابی باید به افزایش فروش منجر شود، اما چطور؟

اصل اول در بازاریابی، بازاریابی باید منجرب به افزایش فروش شود

بازاریابی شیوه ای است که شما با استفاده از آن پیام ها را ابداع و منتشر می کنید تا توجه مردم را جلب نموده و بتوانید آن هل را متقاعد کنید که از شما بخرند یا خرید از شما را افزایش دهند.

بازاریابی فعالیتی خلاق، مهیج و واقعا لذت بخش است. ایده هایی که چه بسا به شیوه تراوش ذهنی در اواخر شب در ذهن شما بروز می کنند و شما آن ها را در جایی ثبت می کنید و در فرصتی مناسب آن ها را مورد بررسی قرار می دهید.

در چنین مواقعی بعد از بررسی این ایده ها اولین کاری که باید انجام دهید این است که این ایده ها را در ذهن خود عملی کنید و تبلیغات خود را به شکل عینی از جمله تبلیغات چاپی تصور کنید. یا زمانی که در چارچوب بازاریابی آنلاین، ایمیلی را برای مشتریان تان ارسال می کنید نتایج مثبت این اقدام را بر روی فروش تان تصور کنید.

این اقدام باعث ترشح آدرنالین در خون می شود که مسیر موفقیت را برای شما ملموس تر و عینی تر می کند.

بازاریابی شیوه ای است که شما با استفاده از آن پیام هایی را ابداع کرده و برای مشتریان و مخاطبان تان ارسال می کنید. این اقدام به جلب توجه مردم به محصول یا خدمات شما منجر می شود و از این طریق آن ها را متقاعد می کنید که محصول یا خدمات شما را خریداری کنند.

در برهه ای از زمان خو خلاقیت در بازاریابی و تبلیغات مورد تقدیر قرار می گرفت اما اکنون اغلب مدیریان اجرایی در شرکت های تولیدی و خدماتی می خواهند تیم بازاریابی با اجرای طرح ها و برنامه های خود به افزایش فروش کمک کند.

افراد مرتبط با بازاریابی عموماً تمایل چندانی به فرآیندها، ارائه گزارش یا هر چیزی که خلاقیت آن ها را محدود کند ندارد. حداقل این نگاهی است که افراد خارج از حوزه بازاریابی به فعالان این حوزه دارند.

برخی از بازاریابان دوست دارند خود را جزو گروهی در این حوزه معرفی کنند که از بخش راست مغز استفاده می کنند این افراد تمایلی به مستندسازی، تدوین و ارائه اطلاعات یا تعیین اصول ندارند. البته این توصیف برای همه فعالان بازاریابی دقیق و مناسب نیست.

حتی ممکن است برخی از بازاریان هم این نوع نگاه به حرفه خود را نپذیرند. حوزه بازاریابی یکی از حوزه های جدید است که از فرآیندها، تجهیزات و فن آوری های نوین برای بهبود کارآیی و تقویت تاثیرگذاری خود استفاده می کند.

به هر حال باید میان فعالیت ها و تاکتیک های بازاریابی و افزایش فروش ارتباط داشته باشد. اقداماتی مانند ارسال نامه الکترونیکی، نامه مستقیم و ارائه شماره تلفن ارتباط با مشتری می توانند به شکل مستقیم بر افزایش فروش تاثیرگذار باشند. بازاریابی باید به فروش کمک کند. این وظیفه دشواری است به همین علت به بازاریابان حقوق زیادی پرداخت می شود.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *