ابزار کسب و کارهای نوپا برای جذب مشتری بیشتر چیست؟

ابزار کسب و کارهای نوپا برای جذب مشتری بیشتر چیست؟

ابزار کسب و کارهای نوپا برای جذب مشتری و فروش بیشتر چیست؟

تصاویر، موسیقی، صدا و افکت‌ها می‌توانند نوع تفکر شما را درباره پیامی که می‌خواهید برای مشتریان ارسال کنید و چگونگی انتقال آن تغییر داند.

ابزار کسب و کارهای نوپا یعنی، شما به‌طور مداوم درباره جریان‌های جدید در بازاریابی و جذاب‌ترین فناوری‌ها در این حوزه مسائلی را می شونید. اما جذابیت این جریان‌ها و ابزارها زمانی مفید خواهد بود که مشتریان و مخاطبان شما از آن‌ها استفاده کنند.

برای موفقیت کمپین بازاریابی نیاز است که ابزارها را در اولویت قرار دهید. ممکن است از یک شیوه کاملاً جدید در بازاریابی استفاده کنید اما شما را به نتایج دلخواه نرساند.

واقعیت آن است که دستورالعمل مشخص برای تدوین و طراحی یک کمپین تبلیغاتی وجود ندارد. دستورالعمل موردنیاز برای تدوین و طراحی شیوه‌های بازاریابی برای هر فرد می‌تواند کاملاً متفاوت باشد.

اگر فرض کنید دستورالعمل تدوین کمپین بازاریابی مانند دستورالعمل تهیه یک کیک است باید بگوییم مواد یا ابزارهای لازم برای بازاریابی شامل آرد، کره، شکر و تخم‌مرغ است اما بسته به میزان ترکیب این مواد و نوع ترکیب آن‌ها نوع و مزه کیک هم‌تغییر خواهد کرد.

بسته به این‌که ما چگونه از ابزارهای مختلف بازاریابی استفاده کنیم می‌توانیم به مشتریان مان اطلاع‌رسانی کنیم یا برای آن‌ها ایجاد نیاز کنیم یا آن‌ها را به تغییر اهداف و خواسته‌ها متقاعد کنیم.

هرچند اجزای تشکیل‌دهنده کمپین بازاریابی یکسان هستند اما نتایجی که در شرایط مختلف از به‌کارگیری آن‌ها به دست می‌آید متفاوت است. مسئله دیگری که باید درباره آن فکر کنید این است که فعالیت‌های بازاریابی شما به چه شکلی ارائه می‌شوند؟

جهان دیگری مدت‌ها است از شیوه سنتی ارتباط مکتوب فاصله گرفته است. امروزه شما باید توجه خود را بر به‌کارگیری گونه‌های مختلف رسانه‌ها ازجمله رسانه‌های صوتی و تصویری متمرکز کنید تا بتوانید پیام‌ها را به بهترین شکل به مخاطبانتان برسانید.

ماری بث گاربر رئیس موسسه پخش کالیفرنیای جنوبی معتقد است میان ابزارهای مدرن و سنتی بازاریابی شباهت‌ها و هم سویی‌های مشخص وجود دارد.

ابزارهای سنتی بازاریابی شامل رادیو به‌عنوان ابزاری شنیداری، تلویزیون به‌عنوان ابزاری تصویری و روزنامه‌ها و مطبوعات ابزارهای نوشتاری و چاپی محسوب می‌شدند.

امروزه با پیشرفت فن‌آوری و وجود اینترنت با ابزارهای جدیدی مواجه هستیم. با توجه به رشد بسیار سریع امکانات مانند: اشتراک تصاویر در فضای آنلاین با استفاده از پایگاه‌هایی مانند یوتیوب تفاوت میان این ابزارهای شنیداری، تصویری و چاپی تا حدودی از میان برداشته‌شده است.

شما می‌توانید برای کمک به مشتریانتان فایل‌ها صوتی را بر روی پایگاه اینترنتی خود قرار دهید.

ابزار کسب و کارهای نوپا یعنی می‌توانید با تهیه یک ویدئو مشتریانتان را راهنمایی کنید. باوجود فن‌آوری‌های جدید امکانات شما بی‌انتها هستند. چالشی که با آن مواجه هستیم این است که اقدامات جدیدی را که با به‌کارگیری فن‌آوری‌های مدرن انجام می‌دهیم چگونه ارائه کنیم.

ماری بت گاربر رئیس موسسه پخش کالفرنیای جنوبی همچنین یادآوری کرده است که رادیو تنها رسانه‌ای است که فایل‌های آن بدون نیاز به هیچ تغییری قابل‌انتقال به اینترنت هستند.

برای شنوندگان رادیو چندان فرق نمی‌کند که اطلاعات را از امواج رادیو بشنوند یا از طریق اینترنت ها بشنوند. این نکته جالب و مفیدی است.

رادیو که زمانی به‌عنوان رسانه‌ای روزبه زوال شناخته می‌شود اکنون در میان رسانه‌های دیگر پیش رو است. استفاده از رادیو آنلاین به یکی از ابزارهای مهم برای بازاریابان تبدیل‌شده است. درعین‌حال تفاوت میان رسانه‌های آنلاین و غیر آنلاین هم به‌سرعت کم‌رنگ می‌شود.

شما می‌توانید و باید از این رسانه‌های مختلف برای ایجاد ارتباط خلاق با مشتریانتان استفاده کنید. استفاده از این ابزارها و امکانات جدید به شما کمک می‌کند که از رقبایتان متمایز باشید. اما این بدان معنا نیست که هر فردی باید همین حالا ویدئویی یا پادکستی را ایجاد و آن را منتشر کند.

در مقابل این بدان معنا است که شما باید به شیوه‌ای متفاوت درباره آنچه که انجام می‌دهید فکر کنید. شما برای بیان و ارائه پیام بازاریابی‌تان می‌تواند علاوه بر کلمات از ابزارهای دیگری استفاده کنید.

تصاویر، موسیقی، صداها و افکت‌ها می‌توانند نوع تفکر شمارا درباره پیامی که می‌خواهید برای مشتریان ارسال کنید و چگونگی انتقال آن تغییر دهند.

نویسنده: تیم تولید محتوای رویدادان

, , , ,
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *